Bears travelling
Cancún

Cancún

Město Cancún bylo založeno Mexickou vládou jako turistické středisko v roce 1970 ve státě Quintana Roo a je zároveň největším městem tohoto státu. Rozkládá se na břehu Karibského moře.

Naše dovolená začala vyvoláváním na letišti v Cancúnu: „Mr. Smitka and Mr. Medved come to Baggage complaints“, při pohledu na telefon díky AirTag již bylo jasné proč. Naše zavazadla zůstala ve Frankfurtu…

Na přepážce jsme vyplnili PIR formulář a domluvili jsme se, že zavazadla přiletí v neděli 5.2. a dovezou nám je na hotel.

Zakoupili jsme si na přepážce ADO jízdenky do města a jeli se ubytovat do Hotelu Nomads Party Hotel & Hostel.

Ještě večer jsme vyrazili do obchodu zakoupit redukci na elektrickou zásuvku (redukce jsou v kufru), naštěstí nabíječky a powerbanky byly v batohu a na něco k jídlu.

Druhý den jsme hned ráno jeli vyzvednout auto do půjčovny na letišti MEX RENT A CAR. Dostali jsme ďábelské auto Chevrolet Cavalier se značkou 666.

Naše další cesta již směřovala opět do města a nakoupit první oblečení.

V neděli jsme si udělali výlet na ostrov Isla Mujeres (španělský překlad je „Ostrov žen“) na katamaránu. Cesta trvala přibližně 20 minut. Na ostrově jsme měli zapůjčený golfový vozík a projeli ostrov křížem krážem. Navštívili jsme Punta Sur – nejvýchodnější místo Mexika a zároveň nejjižnější místo ostrova s parkem, kde jsou vystaveny sochy mayské civilizace, pláž Playa Norte Beach, která byla vyhlášena jednou z nejlepších pláží v Karibiku.

Po návratu z Isla Mujeres jsme se šli projít do Hotelové zóny, taxík nás pak dovezl zpět. Večer nám přivezl pracovník letiště do hotelu zavazadla a ráno jsme tak mohli pokračovat toulkami Mexika směr Valladolid se zastávkou v Cenotě Chikin Há, městě Tulum a ruinách Coba.

Na poslední noc dovolené jsme se přesunuli zpět do Cancúnu, vrátili auto do půjčovny a večer vyrazili na Carneval.

Ubytování první tři noci v Hotelu Nomads Party Hotel & Hostel a poslední noc dovolené v Penzionu Cancun Guest House 

Cestovatelé

Přibližovadla

Letecky

Auto z půjčovny