Bears travelling
Řecko

Řecko

Něco málo o Řecku:

Řecko, plným názvem Řecká republika, je stát ležící v jižní Evropě – na jihu Balkánského poloostrova. Rozkládá se jak na evropské pevnině, tak na četných ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním, Jónském a díky úplnému severu ostrova Korfu i v Jaderském moři. 227 řeckých ostrovů je obydlených a i díky nim má Řecko nejdelší pobřeží Středozemního moře v Evropě a 11. nejdelší pobřeží na světě. Tato spjatost s mořem formovala vždy řeckou kulturu, zároveň je ale 80 procent země hornatých. Sousedy na pevnině jsou Albánie, Severní Makedonie, Bulharsko a Turecko. Hlavním a největším městem jsou Athény.

wikipedia
Naše návštěvy:

Prvně jsem Řecko navštívil v roce 2003, letecky do Soluně (Thessaloniki) a poté na Olympskou riviéru do Leptokárie. Zde jsem navštívil okolní města, Litochoro, Katerini, Larissa, Volos dále Prionia, poslední místo, kam lze dojet autem pod nejvyšší horou Mytikas (2918m) Olympského pohoří.

Druhá návštěva Řecka bylo letecky do Atén v roce 2021. Z Atén jsme si udělali několik výletů, např. Pireus, Delfy, Thermopyles, atd.

Navštívená místa

Cestovatelé

Přibližovadla

Letecky

Auto z půjčovny